Snežka - z Pece pod Sněžkou (18 km)

Na vrchol Sněžky vede několik hezkých cest a je dosažitelný pěšky, na běžkách, ale také novou lanovkou z Pece pod Sněžkou, která vás vyveze na vrchol přes mezistanici na Růžové hoře. Během necelé půlhodiny překonáte převýšení přes 680 m a celou cestu budou provázet nádherné výhledy do zdejšího kraje. Z vrcholu hory pak vedou značené turistické trasy mířící třeba do Špindlerova Mlýna, na Luční boudu, do Pece pod Sněžkou či Horní Malé Úpy.

ZOO Dvůr Králové nad Labem (20 km)

ZOO Dvůr Králové má dvě rozdílné sezóny. Od října do dubna se podobá ostatním zahradám a je přístupná pro pěší návštěvníky, kdy na ploše 20 hektarů prezentuje zvířata v tropických pavilonech (šelmy, primáty, ptáky, slony, plazy, ryby aj.) a celoročně osazených výbězích (žirafy, zebry, některé druhy antilop, nosorožce, slony a další). V době letní sezony nabízí na ploše 60 ha skutečné Africké SAFARI, které návštěvníci projíždějí podobně jako africké přírodní rezervace vlastními vozy a autobusy a pěší 10 ha velkou klasickou ZOO s restauracemi, expozicemi, výběhy a pavilony (Vodní světy, Ptačí svět, Africká savana, primáti, šelmy, sloni aj.) končící výběhem surikat s vyhlídkou na volné letní výběhy afrických kopytníků. Procházka po Africkém safari nabízí na 6 km dlouhé trase zastávky u lvů a před letní restaurací U nosorožců a 600 afrických kopytníků, šelem a ptáků.
 

Na výlet z Vlčic (0 km)

Přírodní park Hrádeček byl založen k 17. dubnu 2000 a rozkládá se na západ od okresního města Trutnov a mezi vsí Hertvíkovice a obcí Vlčice. Park je obklopen několika vrchy - Vlčí skála (587 m), Pekelský vrch (583 m), Havran (564 m) a Skalka (550 m). Na území přírodního parku se nachází zřícenina hrádku Břecštejn.

Okruh 7.5 km přímo z domku bude pro vás příjemnou procházkou ...


Křížová cesta v Horním Maršově (12 km)

Na úbočí Staré hory je ve stejnojmenné osadě soubor lidové architektury a vede sem Křížová cesta. Prochází kolem kaple sv. Anny založené roku 1752. Na cestě najdete studánku, která má podle pověstí léčivé účinky. V letech 1999 až 2001 místní lidé a přátelé galerie a infocentra Veselý výlet opravili dřevěný kříž, jednotlivá zastavení Křížové cesty, kapli sv. Anny i samotnou cestu. Každoročně se Křížovou cestou vydává v neděli před svátkem Anny 26. července procesí zakončené bohoslužbou v kapli.


Hrádek Aichelburg (14 km)

Původně romantický hrádek, vystavěný nad Temným Dolem, jako památník hraběte Bertholda z a na Aichelburgu zemřelého v roce 1861. Po roce 1883, kdy panství Maršov zakoupila hraběnka Aloisie Czernin-Morzinová, hrádek začal chátrat a v roce 1945 byl téměř zapomenutý. Díky Hradní společnosti Aichelburg, která vznikla v roce 1995, byl hrádek obnoven a v roce 2000 zpřístupněn veřejnosti. K hrádku vede z Horního Maršova vycházková trasa Aichelburg, v Temném Dole prochází kolem informačního centra Veselý výlet, kde si hosté mohou půjčit klíče a sami si otevřít hradní síň se vstupem do kamenné věže.

Golfové hřiště  (5 km)

Golfové hřiště v Mladých Bukách se může pochlubit jednou z nejkrásnějších vyhlídek v zemi. Jeho areál nabízí bezkonkurenční výhledy na Krkonoše včetně jejich dominant Černé hory a Sněžky a na překrásné Vraní vrchy a Zvičinu. Cílem přestavby celého areálu bylo vybudovat multifunkční Grund Resort Golf&Ski, jehož součástí je 18jamkové hřiště, šestijamkové hřiště se cvičnými chipping a putting greeny a krytý driving range včetně zázemí a osvětlení. Na původní devítku dle návrhu Václava Hrubého (par 34), která prošla dílčími úpravami, navázalo děvět nových jamek vyprojektovaných společností Golfer (par 36). Nová devítka nabízí nejenom mix pestře projektovaných jamek a rozličných herních situací, ale také otvírá ty nejkrásnější výhledy na Sněžku.

Vice zde: https://www.mladebuky.com/cs/hriste/golfove-hriste


Laser games Sniper Valley - Vlčice u Trutnova

Laser games ve Sniper Valley ve Vlčicích je jiným typem hry než najdete kdekoli jinde. Hraje se i v otevřeném prostoru symbolizující prostředí války. Sniper Valley se skládá z různých bojových zón, která mají různá témata. Můžete si zahrát různé hry, které pokaždé přinesou nový zážitek a zkušenost. Zastřílíte si v mnoha venkovních i vnitřních prostorech o celkové rozloze 3000 m² a to za každého počasí. Stačí dát dohromady bandu 6-22 přátel a zábava může začít.

Více zde: https://www.snipervalley.com/cz/vitejte

Vytvořte si webové stránky zdarma!